Merrily, 1993 yılında alyans sektörüne girmiş ve o günden bu güne kadar birçok ilkleri siz değerli müşterilerine kazandırmıştır.

Merrily, Türkiye’de beyaz renkli altını, alyans ile buluşturan ve siz değerli müşterilerine bu yeniliği sunan ilk üç firmadan birisinin sahibi olmaktan mutluluk duymaktadır.

1990’lı yıllarda, ülkemizde sarı renkli klasik bombe alyans ve kristal alyans çeşidi olmak üzere iki çeşit alyans modeli bulunmaktaydı.

Yapmış olduğu AR-GE çalışmaları, yeni model tasarlamaları, iki renkli ve üç renkli alyans çalışmaları sayesinde Türkiye’de kuyumculuk sektöründe alyans branşı üst seviyeye gelmiştir.

Bu gelişmeler sayesinde; başta ülke genelinde olmak üzere yurtdışı da dahil tüm vitrin modelleri değişmiştir.

Beyaz altının yayılması sayesinde, yüzlerce alyans atölyesinin açılmasına ve ihracat yapar bir ülke haline gelmemize olan katkıları takdir toplamıştır.

Merrily, 1997 yılında çoklu ortaklığa başlayarak, 1999 senesinde kuyumculuk sektöründe Almanya’dan CNC makinaları getirerek, Türkiye’de kuyumculuk sektörüne bir ilki katmıştır.

Bu yeni teknoloji hamlesi ile renkli altın birleştirerek alyans sektörüne farklı vizyonlar katarak alyans sektörünün bir üst seviyeye taşınmasına vesile olmuştur.

Yaptığı atılımları gören Türk makine sanayi CNC tezgâhlarını, Merrily’den aldıkları destek ve yardımlarla sektörün ihtiyaçlarını çözecek ürünleri ülkemizde üretme cesaretine kavuşmuştur.

Yerli olarak üretilen CNC tezgâhları maliyet olarak daha uygun ve daha ulaşılabilir olmuştur.

Bu makineleri alabilen kuyum üreticileri sadece alyansta değil bilezik imalatında da kullanmıştır.

Bu durum Dubai gibi pazarlara tonlarca CNC üretimli ürün yapılmasına ve satılmasına sebep olmuştur.

2005 yılına kadar bayan alyans modellerinde taş kullanılmazdı.

Yapmış olduğu taşlı bayan alyans modelleri sayesinde artık bayan alyans modellerinin %90’ında taşlı modeller kullanılmaktadır.

Bu sayede bayan alyans modelleri daha şık ve daha zarif olmuştur.

Sektörde çeyrek asırı geçen sürede, yapmış olduğu AR-GE ve tasarım çalışmaları sayesinde Türk alyans sektörünün lokomotifi, takip edileni ve modayı belirleyeni olmaktan mutluluk duymaktadır.

Bu sürede yanında binlerce zanaatkâr ve nitelikli personel yetiştirerek, ülkemize, sektörümüze ve makine sektörüne olumlu katkılar yapmaktan ve ülkemize maddi kazançlar sağlamaktan dolayı mutluluk duymaktadır.

İlk günden bu yana altını teknoloji ile buluşturdu ise de hiçbir zaman el işi üretimi şeklini kenara bırakmayan Merrily hala bu ürünlerinde üretimini yapmaktadır.

2020 yılında çoklu ortaklık yapısına son vererek artık Merrily Wedding Rings & Bands Kuyumculuk Limited Şirketi olarak ticari faaliyetlerimize devam etmektedir.

Vizyon hedefleri dahilinde her zaman Avrupa, ABD ve Uzakdoğu’da ülkemizi temsil edecek hamleler yapmaktadır.

Alyansa sanat katmaya devam ediyor...

0
0
0

Kronoloji

1993'den bu güne kadar kronolojisi.

2021 - ...

MERRILY İSMİ İLE ÇALIŞMAYA DEVAM

Çoklu iş ortaklığı bitirilmesiyle Merriy ismi ile çalışmaya devam ediyorum.

2019

ÇOKLU İŞ ORTAKLIĞININ SONA ERDİRİLMESİ

2019 yılı itibarı ile çoklu ortaklık yapısının bitirilmesi.

2011

AVRUPA SATIŞ OFİSİ

Avrupa'da satış ofisi açılması.

2009

MAĞAZALAŞMA

Müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için satış mağazalarının açılması.

2008

İLK ALTIN KAYNAKSIZ BORU KESİM

Kaynaksız altın boru kesim.

2005

ALYANSTA TAŞ KULLANIMI

Yapmış olduğumuz taşlı bayan alyans modelleri sayesinde artık bayan alyans modellerinin %90’ında taşlı modeller kullanılmaktadır.

1999

SEKTÖRDE İLK CNC MAKİNA KULLANIMI

1999 senesinde kuyumculuk sektöründe Almanya’dan CNC makinaları getirerek, Türkiye’de kuyumculuk sektörüne bir ilki katmıştır.

1997

ÇOKLU İŞ ORTAKLIĞI

Merrily 1997 yılında çoklu ortaklığa başlamıştır.

1995

İLK BEYAZ ALTIN İMALATI

Merrily Türkiye’de beyaz renkli altını, alyans ile buluşturan ve siz değerli müşterilerine bu yeniliği sunan ilk üç firmadan birisi olmaktan mutluluk duymaktadır.

1993

KURULUŞ

Merrily, 1993 yılında kurulmuş ve o günden bu güne kadar birçok ilkleri siz değerli müşterilerine kazandırmıştır.